ETS 2 Mod Nasıl Yüklenir?

Euro Truck Simulator 2, SCS Software firması tarafından yayınlanmış bir kamyon simülasyon oyunudur. Oyun 19 Ekim 2012’de çıkmıştır. Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes-Benz başta olmak üzere bir çok markanın lisanslı araçlarını bünyesinde barındırmaktadır. Oyun içerisine bu araçların dışında, dışarıdan indirme yolu ile de oyuna bir çok mod eklenebiliyor.

Bu konumuzda sizlere detaylı bir şekilde Euro Truck Simulator 2’ye mod nasıl yükleyebileceğinizi anlatacağız.

Oyuna yüklenmek istenen her türlü mod aynı şekilde yüklenmektedir. Örnek olarak yüklemek istediğiniz mod araba, harita, dorse, otobüs veya çekici gibi her ne olursa olsun tüm mod yükleme işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır.

Aşağıdaki adımları takip ederek Euro Truck Simulator 2’ye kolay bir şekilde mod yükleyebilirsiniz;

Adım 1: Mod Seçimi

İlk olarak yapmanız gereken tek şey oyuna yüklemek istediğiniz modu seçmek ve indirmek olacaktır.

Mod seçmek ve mod indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Mod indirme işlemini tamamladıktan sonra diğer adıma geçiş yapabilirsiniz.

Adım 2: Modu Oyuna Aktarma

Bilgisayar > Belgeler > Euro Truck Simulator 2 konumuna giriş yapın.

Euro Truck Simulator 2 dosyasına girdiğinizde ”mod” dosyasını bulun ve içine girin.

İndirmiş olduğunuz Rar dosyasının içindeki scs dosyasını ”mod” dosyasına atın.

Not: Genellikle modlar scs dosyası formatındadır. Fakat bazı modlar zip arşivi şeklinde olabilir. Bu modlarda zip arşivini mod dosyasına atmalısınız.

Adım 3: Modu Aktif Etme

Oyunu açın. Oyun açıldıktan sonra karşınıza gelen giriş ekranında Mod Yöneticisi‘ne giriş yapın.

Mod Yöneticisi’ne giriş yaptıktan sonra yüklemiş olduğunuz modu aktif edin.

Eğer yukarıdaki resimdeki gibi bir araba modu eklemek istiyorsanız, oyunun ana ekranına giriş yaptıktan sonra Çekici Galerileri sekmesine tıklayın.

Açılan ekranda karşınıza yüklediğiniz mod gelecek. Bu modun üstüne çift tıklayın.

Bir sonraki ekranda karşınıza yüklemiş olduğunuz modun hangi garajda olmasını istediğinize dair bilgi ekranı gelecek. Bu ekranda aracı istediğiniz garajı seçerek o garaja çektirebilirsiniz.

Son olarak aracı garaja çektikten sonra Şoför Yöneticisi sekmesinden yeni bir şöför atayarak veya kendinizi şoför olarak seçerek modu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm işlemleri görsel olarak detaylı anlatmaya çalıştık. Eğer takıldığınız veya yapamadığınız bir yer var ise destek almak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

modindir.com.tr ekibi olarak keyifli oyunlar dileriz :)

İletişim Formu